Stroymaster.net: Ваш основной источник комплексной информации по строительству и ремонту! Мы предоставляем вам последние новости, статьи и обновления по широкому кругу тем, включая стройматериалы, технологии, дизайн и многое другое. Оставайтесь с нами, чтобы быть в курсе всех новинок и тенденций в мире строительства и ремонта.

Контакты

  • Владелец: SNOWLAND s.r.o.
  • Свидетельство о регистрации 06691200
  • 16200, Na okraji 381/41, Veleslavín, 162 00 Praha 6
  • Czech Republic

Вентиляція для каркасного будинку

Вентиляція для каркасного будинку

Серед приватних новобудов останнім часом з'являється дедалі більше каркасних будинків. Це цілком очікувано, адже така технологія дозволяє поєднувати розумні фінансові витрати з великою енергоефективністю та надійністю. При цьому, як і будь-яка незвична технологія, каркасні будинки ставлять перед власниками низку питань, зокрема на тему правильної організації вентиляції.

Затребуваність вентиляції у каркасних будинках

Незалежно від технології будівництва, добре організована система вентиляції потрібна для будь-якого будинку, включаючи каркасні варіанти. Сукупний досвід власників каркасних будинків беззастережно виставляє повністю неспроможним міф про будь-які переваги «природної» вентиляції перед надійною герметизацією стін вікон та дверей з повітрообміном по професійно прокладеним каналам.

Втім, як і будь-які міфи, ідея «дихаючого» каркасного будинку виявилася напрочуд живучою, внаслідок чого десятками будуються будинки, які врешті-решт є банально некомфортними для постійного проживання. Згодом усім таким спорудам знадобиться облаштування вентиляції для каркасного будинку, щоб почати відповідати очікуванням власників.

Загалом, у сучасних каркасних будинках природна вентиляція взагалі досить рідко виходить хоча б умовно робочою. Така ситуація має дві ключові причини:

  • Основні завдання матеріалів, що використовуються в цивільному будівництві, вже кілька десятків років поступово зміщуються з міцності у бік максимальної теплоізоляції, що забезпечує значну економію як у холод, так і в спеку. Відповідно, це завдання практично несумісне з ідеєю природної вентиляції.
  • Аналогічна ситуація зараз відбувається і з такими класичними «джерелами» свіжого повітря, як вікна та двері – сучасні матеріали металопластикових вікон та надійні ущільнювальні матеріали дверей не залишають шансів природному припливу повітря.

Якщо все ж таки вдається побудувати «дихаючий» каркасний будинок, подальша його експлуатація виявляється суцільною проблемою.

Які проблеми приносить негерметичний будинок?

Під «диханням» будинку зазвичай мають на увазі наявність у стінах щілин, що забезпечують надходження зовнішнього повітря до приміщення. Чи може це бути корисним лише в

Подробнее читайте на it-climate.com.ua
DMCA