Вентиляція для каркасного будинку
Вентиляція для каркасного будинку
Серед приватних новобудов останнім часом з'являється дедалі більше каркасних будинків. Це цілком очікувано, адже така технологія дозволяє поєднувати розумні фінансові витрати з великою енергоефективністю та надійністю. При цьому, як і будь-яка незвична технологія, каркасні будинки ставлять перед власниками низку питань, зокрема на тему правильної організації вентиляції.
Затребуваність вентиляції у каркасних будинках
Незалежно від технології будівництва, добре організована система вентиляції потрібна для будь-якого будинку, включаючи каркасні варіанти. Сукупний досвід власників каркасних будинків беззастережно виставляє повністю неспроможним міф про будь-які переваги «природної» вентиляції перед надійною герметизацією стін вікон та дверей з повітрообміном по професійно прокладеним каналам.
Втім, як і будь-які міфи, ідея «дихаючого» каркасного будинку виявилася напрочуд живучою, внаслідок чого десятками будуються будинки, які врешті-решт є банально некомфортними для постійного проживання. Згодом усім таким спорудам знадобиться облаштування вентиляції для каркасного будинку, щоб почати відповідати очікуванням власників.
Загалом, у сучасних каркасних будинках природна вентиляція взагалі досить рідко виходить хоча б умовно робочою. Така ситуація має дві ключові причини:
- Основні завдання матеріалів, що використовуються в цивільному будівництві, вже кілька десятків років поступово зміщуються з міцності у бік максимальної теплоізоляції, що забезпечує значну економію як у холод, так і в спеку. Відповідно, це завдання практично несумісне з ідеєю природної вентиляції.
- Аналогічна ситуація зараз відбувається і з такими класичними «джерелами» свіжого повітря, як вікна та двері – сучасні матеріали металопластикових вікон та надійні ущільнювальні матеріали дверей не залишають шансів природному припливу повітря.
Якщо все ж таки вдається побудувати «дихаючий» каркасний будинок, подальша його експлуатація виявляється суцільною проблемою.
Які проблеми приносить негерметичний будинок?
Під «диханням» будинку зазвичай мають на увазі наявність у стінах щілин, що забезпечують надходження зовнішнього повітря до приміщення. Чи може це бути корисним лише в