Чисте повітря у квартирі та приватному будинку: доступні методи підтримки здорового кліматичного середовища
Чисте повітря у квартирі та приватному будинку: доступні методи підтримки здорового кліматичного середовища
Тема чистого повітря в межах міста є вкрай педантичною. Величезна кількість підприємств, автомобілів і побутового сміття помітно погіршують екологію і заважають дихати на повні груди. При цьому в будинку чи квартирі ми теж не можемо бути повною мірою захищені від несприятливих факторів:
- скупчення пилу;
- наявність вірусів та бактерій;
- випаровування хімічних компонентів із порошків, миючих засобів, меблів та килимів;
- поява цвілі та грибка;
- неприємні запахи.
На жаль, канальна вентиляція багатоповерхової будівлі може не справлятися зі стабільним повітрообміном, тому ми пропонуємо ознайомитися з рекомендаціями щодо того, як покращити повітря в приміщенні та підтримувати його чистоту.
Методи очищення повітря у приміщенні
Незважаючи на фактори, що забруднюють повітря як у будинку, так і за його межами, підтримання здорового середовища в житлових приміщеннях можливо реалізувати за допомогою простих дій та гаджетів. Багато з перерахованих варіантів легко зробити самостійно, а покупка обладнання не битиме по сімейному бюджету.
Домашні (природні) методи очищення повітря
Найбільш природним способом очищення є організація постійної циркуляції повітряних мас: забруднене, наповнене СО² повітря виводиться з кімнати та замінюється на чистий потік. Але далеко не в кожному будинку добре виконана вентиляційна система і процес «приплив витяжка» порушується, і якщо в теплий період можна врятуватися провітрюванням, то як бути взимку?
Модернізація вентиляції відноситься до технічних методик очищення, про які ми розповімо пізніше, а зараз пропонуємо ознайомитися з більш природними способами:
- Регулювання частоти провітрювання. Постійно відкриті вікна можуть стати проблемою взимку, або якщо в будинку є людина, яка страждає на алергію. Для безпечного провітрювання бажано дотримуватися частоти відкриття та закриття вікон, що допоможе не перемерзати та не заносити пилок у приміщення.
- Вологе прибирання. Як би банально це не звучало, але багато хто нехтує протиранням пилу з полиць і періодично забуває протирати підлогу. Такі клінінгові заходи усувають надлишки пилу, пилових кліщів та